‘’Farzedelimki Spesterra’’ Gençlik Video Yarışması

Yağız Kıroğlu tarafından çevrilmiştir

Spesterra banner

Ya barış için daha fazla, silahlanma için daha az harcasaydık ?
Şimdi katıl ve sesini paylaş !

Birleşmiş Milletler Silahsızlanma Ofisi ‘’Farzedelimki Spesterra’’ Gençlik Video Yarışmasını; gençlerin ilgisini ve bilgisini yarışmanın konusu olan silahsızlanmanın nasıl hepimiz için daha güvenli, daha emniyetli, sürdürülebilir bir dünyaya katkı sağladığını ortaya koymak amaçlı organize etmektedir.

İsminin özü Latince olan Spes yani umut ve Terra yani dünya olan kelimelerden türetilmiş ‘’Farzedelimki Spesterra’’ Gençlik Video Yarışması dünya çapındaki gençlere kitle imha silahları olmayan, Konvansiyonel silahların sıkı biçimde düzenlemelere tabii tutulduğu, kaynakların insanlar ve gezegenimiz için sosyal ve ekonomik anlamda fayda sağlayan alanlara yönlendirildiği bir dünya hayal etmesine çağrıda bulunur.

SPONSOR

Birleşmiş Milletler Silahsızlanma Ofisi

YARIŞMA SÜRESİ

Başvuru zamanı 15 Nisan - 15 Temmuz 2021 arasıdır.
Kazananlar Ağustos ayı başında açıklanacaktır.

KİMLER KATILABİLİR

18 ila 24 yaş arası tüm milletlerden gençler, Videoyu gönderen kişi (" katılımcı") videonun yapımına aktif olarak katılmalıdır, (ör. Yönetmen, yazar, kameraman, editör, oyuncu, koordinatör vb.). Video 18 ila 24 yaşları arasındaki bir arkadaş, meslektaş veya ortak (" ikinci katılımcı") ile birlikte çekilebilir, ve üretilen bu video katılımcının yada katılımcıların düşüncelerini ve fikirlerini yansıtmalı ve içermelidir.

AYRINTILAR

İçerik : Barış ve kalkınmaya daha fazla para harcanırsa ve silahlanmaya daha az para harcanırsa dünyanın nasıl görüneceğine ve nasıl olacağı üzerine düşüncenizi ve vizyonunuzu sunan bir video oluşturun.

Dil : Video için herhangi bir dil kullanılabilir.

Video uzunluğu : Maksimum 2 dakika 20 saniye

DEĞERLENDİRME

Tüm başvurular aynı kriterler kullanılarak değerlendirilecektir, bu kriterler: Yaratıcılık, Yenilikçilik, Kompozisyon, Tema ve Teknik’tir.

KAZANANLAR

Birleşmiş Milletler #Youth4Disarmament girişiminin websitesi ve sosyal medya hesaplarında yer alacak olan on beş eser kazanan eserler olarak seçilecektir. Kazananlar, (a) silahsızlanma üzerine yoğun bir yaz kursuna davet edilecek, (b) barış ve kalkınmayı silahlara ve askeri harcamalara göre öncelik veren bir dünya elde etmek için öneriler geliştirecek ve (c) bu önerilerini ve kazanan videoları bir Birleşmiş Milletler etkinliğinde sunacak.

Şimdi katılın ve sesini paylaşın! Daha fazla bilgi görüntüleyin ve girişlerinizi https://www.youth4disarmament.org/spesterra-video-challenge adresinde gönderin (içerik yalnızca İngilizcedir).

Enter Now

The above work is an unofficial translation. This text is a translation of the original English in an effort to invite as many young people as possible to take part in the “What If - Spesterra” Youth Video Challenge. In case of any inconsistency, the English original will prevail. The text has been provided by a volunteer aiming to provide the most accurate translation possible. Some languages contain regional variations, multiple options for alternative words and multiple ways of spelling titles, terms or phrases. The inclusion of particular words, terms or phrases does not imply an endorsement of the views expressed nor that the material is accurate or without bias. Furthermore, no editorial comment is implied by the omission of terms, titles or phrases. No liability is assumed by the #Youth4Disarmament Initiative for any errors, omissions, or ambiguities in the translations provided.

Join Us!

X

Sign up to our mailing list below.